Оберіть категорію:


1950-1959 р.
1960-1969 р.
1970-1979 р.
1980-1989 р.
1990-1999 р.
2000-2009 р.
2010-2020 р.

Всі публікації


Теребовлянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

TEREBOVLYA SECONDARY SCHOOL No 2

Субота, 18.05.2024, 08:56

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Спогади випускників
1980-1989 р.

Спогади випускників » 1980-1989 р.

Тетяна Цубера, випускниця 1988 року

Переді мною дві фотографії. На одній з них – налякана маленька дівчинка з великим бантом. На іншій – та сама дівчинка, трохи старша, і з таким самим великим бантом. Мій перший і мій останній шкільний дзвінок. Дві фотографії, відстань між якими – десять років. Десять років, повних запаху шкільних коридорів і класів, радості, сміху, а часом навіть сліз, кумедних ситуацій, шкільних концертів, олімпіад, безтурботності, першого шкільного кохання, перших розчарувань, десять дуже щасливих років.

Добре пам’ятаю дощовий день 1 вересня 1978 року. Тримаю величезний букет, з-за якого мене майже не видно. Налякана, бо не знаю, що там чекає, за тими дверима...

Нажаль фото відсутнє
Нажаль фото відсутнє

Тетяна Цубера,
випускниця 1988 року

А у школі зустрічає нас Марія Зіновіївна Онишко, моя перша Вчителька. Сама тоді молодий педагог, ненабагато старша від учнів випускного класу, але повна віри, що все буде добре, все вдасться, навчала нас і вчилася разом з нами. Взагалі мені здається, що це просто така професія – ціле своє життя навчати й учитися самому. Маріє Зіновіївно, велике Вам спасибі!

На превеликий жаль немає уже серед нас Онищук Анни Яківни, вчительки англійської мови, нашого класного керівника, чудової людини з великим серцем. Це Анна Яківна прийняла естафету, вчила англійської, але також готувала нас до дорослого життя, іноді студила наші гарячі голови, хвалила й сварила... Я, вже будучи студенткою, приїжджала додому на канікули й бігла через скверик до Анни Яківни. Анно Яківно, звертаюся до Вас з надією, що Ви мене чуєте: Дякую! Нам безмежно пощастило, що саме Ви були нашим класним керівником!

Величезний вплив на вибір моєї професії (закінчила факультет журналістики Львівського університету ім. І Франка) мали уроки літератури. За мою любов до книжки, мови, слова дякую Куц Орисі Михайлівні, Шевчук Зіні Михайлівні, Приступі Тетяні Семенівні.

Пасіка Михайло Володимирович, наш учитель історії, наш директор. Коли згадую Ваші уроки, відразу приходить усміх. Стародавній Єгипет, Рим, Греція – таку історію любила найбільше, слухала її як казку. Ми з чоловіком багато подорожуємо, любимо відвідувати старовинні замки, користаємо з кожної нагоди, щоб побачити цікаві історичні місця. І тоді часто Вас згадую, Михайле Володимировичу!

Математику я не любила. Мій гуманітарний розум бунтувався, протестував, не хотів сприймати цифри, синусоїди, трапеції, формули. І знову мені пощастило, бо моїм учителем математики був Туманов Юрій Іванович, не лише чудовий педагог, а також добрий психолог, людина з прекрасним почуттям гумору. На жаль, не маю вже змоги подякувати Юрію Івановичу за його розуміння, за сповнені сміху і жартів уроки навіть такої сухої дисципліни, якою є математика.

З фізикою було подібно. Тетяно Йосипівно, Ваше «Татьяна, иди к доске!» я пам'ятаю до сьогодні. Але з часом мені вдалося якщо не до кінця зрозуміти, то полюбити уроки фізики, тому що нашою «фізичкою» була Медвідь Тетяна Йосипівна, безмежно щира, безкомпромісна й відкрита. Я впевнена, що під кожним моїм словом підпишеться кожен, хто знає Тетяну Йосипівну. Спасибі Вам!

З почуттям щирої вдячності згадую Кіржнера Григорія Йосиповича, Денісову Людмилу Петрівну, Давид Іванну Федорівну, Мадараша Івана Миколайовича, Галінську Катерину Миколаївну, усіх моїх Учителів.

Змінюються часи, погляди, люди... Але просимо Вас – не змінюйтесь! Ви завжди залишаєтеся носіями вічних ідеалів, вчите нас не тільки літератури, історії чи хімії. Ваше завдання набагато складніше й відповідальніше – навчити нас передусім порядності, людяності, добра, вдячності, любові. І за це Вам низький уклін! І навіть якщо з нами важко, навіть якщо у Вас іноді опускаються руки, просимо – не піддавайтеся! Ми насправді Вам дуже вдячні і дуже Вас любимо, дорогі наші Учителі!

Після закінчення нашої школи я поступила на факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка, пізніше закінчила також факультет міжнародного права того ж університету.

Чотири роки тому виїхала до Польщі, живу у місті Ястшембє-Здруй. Маю доброго чоловіка. Працюю у рекламній фірмі, щодня зустрічаю нових цікавих людей. Приїжджаю до мами в Теребовлю, на жаль, не так часто, як хотілося б... Скучаю за Україною, родиною, друзями... Ну, що ж... Кажуть, що всього мати не можна. Але про себе можу сказати – я щаслива!


З великою повагою, вдячністю й любов'ю,

Тетяна Цубера, випускниця 1988 року.


Матеріали, пов'язані із спогадами про школу цих років:

Фотоальбоми:

Сторінки сайту:


Категорія: 1980-1989 р. | Додав: bogdankl (25.02.2016)
Переглядів: 858 | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Читайте нас у Facebook...

Прозорість інформації...

Форма входу

Пошук на сайті

Нове на сайті

Наш статус

Учасник програми GOOGLE FOR EDUCATION

Календар подій

Українське ділове мовлення. Календар свят

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хостинг від uCoz